Gift Listing

Gifts to the XI Centennial Campaign

 

$50,000 or more

Bill Sullivan ’67

Harvey Seegers ’75

Curt Schade ’80

$25,000 to $49,999

Steve Maginn ’74

Gregg Johnson ’75

Richard Nadeau ’76

Dave Nadeau ’80

$10,000 to $24,999

Anonymous

Charles Faulkner ’65

Jim Johnston ’66

Doug Starns ’77

Mark Nadeau ’78

Tom Lank ’81

Barry Cash ’85

Randy Parks ’85

Michael Chinn ’94

Will Teass ’97

$5,000 to $9,999

Al Paez ’60

Jim Bancroft ’62

Lowell Baughan ’62

John Lederer ’65

Grady Lewis ’65

Tom Hoyt ’74

Burton Dodd ’75

Neil Olson ’76

Rob Harris ’79

Steve Vandivier ’79

Rob Aulebach ’80

John Morris ’81

William Karras ’83

Bryan Eshelman ’93

Karl Heisler ’96

$1,000 to $4,999

August Raber ’49

Milton Bolton ’52

Kenneth Mendenhall ’54

Jay Garrett ’57

Richard Taylor ’60

Paul Vetter ’61

Robert Buckalew ’62

John Robinson ’63

Kenneth Deagman ’65

Bob Hanks ’66

John Pedrick ’67

William Shaw ’67

Neeley Lewis ’68

Richard Mattson ’68

Michael Graham ’70

Richard Cross ’72

Bill Daggett ’72

Larry Garland ’72

Randy Grespin ’72

Daniel Stone ’72

Mark Holt ’73

Mike (’73) and Kim (’76,

Theta Chi Little Sister) Jones

Mike Atwood ’74

John Elliott ’74

Dan Hinchman ’74

Richard Maurer ’74

Robert Wittenauer ’74

Peter Vaden ’75

Keith Austin ’76

David Dudley ’76

Winthrop Watson ’76

Jeffrey Burkhart ’77

James Jenkins ’78

Bill Ball ’79

Peter Bowerman ’79

Roberts Bass ’80

James Hart ’80

Steven Hebden ’80

Michael Hutchins ’80

Tim Kuhn ’80

James McCarty ’80

Robert McFarland ’81

Larry Stewart ’81

Randall Vosbeck ’81

Mark Williamson ’81

Ronald Broome ’82

Heny Claeys ’82

Scott Comes ’82

Jonathan Snare ’83

Rob Garver ’84

Andrew Prussack ’84

John Coffey ’85

Andrew Lee ’85

James Parker ’85

Randall Smith ’85

Ret Topping ’85

Larry Burke ’86

Eddie Link ’86

Robert Bentley ’87

Win Chewning ’87

William Folan ’88

Dave Bishop ’90

Lonnie Chafin ’90

Rick Giovannelli ’90

Matthew Guarini ’90

Howard Lidsky ’90

Patrick Markwalter ’90

Rick Morgan ’90

Brian Purcell ’90

John Ritchie ’90

Steve Snipes ’90

Mark Chinn ’91

Tony Lin ’91

Paul Purves ’91

Enzo Reale ’91

Garrett Sanborn ’91

Whit Williams ’91

Chuck Wolverton ’91

Andrew Wright ’91

Jeff Baker ’92

Kevin Clayton ’92

Jeff Jefferson ’92

Troy Knowlton ’92

David Reilly ’92

Peter Todaro ’92

Mike Lenox ’93

Rodney Moss ’93

Jason Abbey ’94

John Armstrong ’94

David Fleet ’94

Perry Williams ’94

Michael Bachman ’96

Matt Lederer ’96

Lee Purcell ’96

Benjamin Tisdale ’97

David Turner ’97

Clay Williams ’97

Troy Lerner ’98

$1,000 to $4,999 cont’d

Stephen O’Neill ’98

J. Heath Warner ’98

Kevin Keogh ’99

Al Park ’99

William Spence ’00

Brian Grabenstein ’01

Matt Corbin ’02

Tyler Perkins ’02

Ben Rowland ’02

Matt Kidd ’03

Neill Fuquay ’04

Thomas Barbour ’07

Chris Winter ’07

Barry Wirt ’07

Patrick Harrison ’10

Tyler Williamson ’11

Jackson Morris ’12

Graham Powers ’12

Alex Radcliffe ’12

Evan Wilson ’12

Sam Eberspacher ’13

Miles Kirwin ’13

 

$999 or less

Taylor Jefferson ’51

Edward Jones ’51

John Strang ’51

Charles Healy ’55

Colin Steele ’56

Leigh Taylor ’57

Travis Thompson ’57

John Aldridge ’58

John Barnes ’58

Fred Somers ’58

Jim Golden ’60

Joe Keating ’60

Tom Baker ’61

Robert Horton, Jr. ’61

Howard Noel ’61

Paul Vetter ’61

Gary Ireland ’62

Lyman Holland ’63

Martin Koenig ’63

Roger Adams ’64

John Harn ’64

Bob Jones ’64

Robert Jortland ’64

Robert Middaugh ’64

David Rolston ’64

Lee Kunkel ’65

Douglas Allen ’66

Thomas Blue ’66

Douglas Bowman ’66

Chuck Carr ’66

Tony Comazzi ’66

Charles Crenshaw ’66

Richard Davis ’66

James Ruffner ’66

Joseph Campagna ’67

Henry Gilbert ’67

William Johann ’67

Gerald Otteni ’67

Michael Elder ’68

David Steffan ’68

Gerald Barnes ’69

Bill Nigreen ’69

Robert Ottaway ’69

Terry Wolf ’69

Stephen Colangelo ’70

William Hamilton ’70

Galen Nichols ’70

William Wetsel ’70

Will Scribner ’71

John Greene ’72

Frederick Kelly ’72

Richard Nashner ’72

Lisa R. Miller ’73

Tom Muse ’73

Joe Cacciapaglia ’74

Stephen Taylor ’74

Jefferson Glassie ’75

Ed Helder ’75

Mike McGrew ’75

Robert Neller ’75

Steven Parker ’75

James Poats ’75

David Dudley ’76

Steven Frantz ’76

Susan S. Jones (’76, Theta Chi Little Sister)

Bruce Marr ’76

James Anthony ’77

Charles Chandler ’77

David Maxwell ’77

David McDaniel ’77

David Gorman ’79

Michael Garrett ’79

Stephen Agosti ’81

David Calhoun ’81

Spencer Weiss ’81

Douglas Adler ’83

Michael Cantacuzene ’83

John Snavely ’83

Eben Stuart ’83

JT Thomas ’83

Bruce Velzy ’83

Lee Woodard ’83

Jeffrey Bergdahl ’83

Mark Borghesani ’84

Philip Edwards ’84

Robert Chambers ’85

Mark Eckrote ’85

Shun Kwong ’85

Steve Parker ’85

Spencer Phillips ’85

Dale House ’86

Greg Sarab ’86

Louis Savage ’86

Todd Triller ’86

Andrew Calvelli ’87

Gary Francis ’87

Taylor Walet ’87

Andrew Arthur ’88

Michael Beck ’88

John Caldwell ’88

Robert Consolazio ’88

Robert Forrest ’88

Jeffrey Jaeger ’88

Tim Kitt ’88

David Lange ’88

Robert Northcutt ’88

Michael Buckler ’89

Sean Daniel ’89

Allen Clark ’90

Patrick Fox ’90

Stephen Koss ’90

$999 or less cont’d

Clay Lowery ’90

Michael Shearman ’90

Ted Wentzel ’90

Brent Blaha ’91

John Cassidy ’91

Keith Kulesa ’91

Chris Leishear ’91

Stephen Wall ’91

Patrick Bastek ’92

Greg Feder ’92

Andrew Feinour ’92

Dave Fuss ’92

Ken Monroe ’92

Thomas Quirk ’92

Jeffrey Souders ’92

John Comazzi ’93

Luis Morales ’93

Alex Lheritier ’94

Chris Loos ’94

Matt Taylor ’94

Stephen Wolf ’94

Jeremy Balian ’95

Douglas Esposito ’95

Peter Heller ’95

Chris Kyriopoulos ’95

Mike Semchyshyn ’95

Morgan Till ’95

Tim Wisecarver ’95

Scott Dillon ’96

Todd LaRue ’96

Chris Goodman ’97

Blake McCallister ’97

William Rems ’97

Morgan Butler ’98

Kenneth Harris ’98

Eric Agovino ’99

Adam Keith ’99

Paul Montero ’99

Innis Nelson ’99

Andrew Gillette ’00

Conor Murphy ’00

Bryan Rogers ’00

Ronen Arad ’01

Ryan Bourke ’01

Manuel Delgado ’01

Michael Estes ’01

Matthew Longley ’01

Michael Longley ’01

Colin Quarmby ’01

Russ Jenkins ’02

Brandon Almond ’03

Adam Brink ’03

Nick Hallenbeck ’03

Michael Jordan ’03

James Rosenberger ’03

Sam Skaff ’03

Connor Fee ’04

Charles Moore ’04

Greg Hurst ’05

John Lauro ’05

Stephen Menaquale ’05

David Morais ’05

James Prosser ’05

Daniel Sisisky ’05

Peter Skelly ’05

Adam Cohen ’06

Thomas Perez-Lopez ’06

Ryan Cannon ’07

Dane Coalson ’07

Mike O’Brien ’07

Kevin Belt ’08

Jaymes Dressel ’08

William DuVal ’08

Chris Plietz ’08

Christiaan Rasmussen ’08

George Stamps ’08

Todd Zivic ’08

Brendan Dawson ’09

Richard Kao ’09

Hakan Pehlivan’09

Jaime Ponton ’09

Kyle Amey ’10

Stephen Bandini ’10

Eric Fried ’10

Nathan Garrison ’10

Patrick Higgins ’10

Joseph Kubiak ’10

Marshall Lahiff ’10

Maximillian Lehman ’10

Edwin Moore ’10

William Morck ’10

Tim Sharkey ’10

Ivan Yurisevic ’10

Roswell Deutscher ’11

Christopher Hatcher ’11

Ben Irvin ’11

Chris Long ’11

Christopher Sill ’11

Mackenzie Woolner ’11

Jacob Bagwell ’12

Michael Chisholm ’12

Patrick Duffy ’12

Dan Froehlich ’12

Thomas Moses ’12

Taylor Smith ’12

John Vande Sand ’12

Matthew Wood ’12

Adam Abdulhamid ’13

Arthur Bryant ’13

Connor Shope ’13

Dru Letourneau ’13

Micael Plietz ’13

Richard Tyson ’13

Luke Warnock ’13

Colin Gibbons ’14

John Irvin ’14

Zachary Jones ’14

Jake Kenneally ’14

Wilmer Moomaw ’14

Nick Olszowy ’14

Victor Taylor ’14

Connor Valenzuela ’14

Matthew Woodhouse ’14

Sam Casscells ’15

Casey Cooke ’15

Ian Kilpatrick ’15

Charles McCarthy ’15

Zachary McColgan ’15

Morris McCrary ’15

Luis Ortiz ’15

David Dalrymple

parent of Charlie Dalrymple ’12

Jay Smith

parent of Taylor Smith ’12