The Team

Varsity Rowers

Name Year Hometown
Zac Abushmaies 4th Richmond, VA
Sarah Brewster 4th Charlottesville, VA
Steven Burke 4th Boston, MA
Hans Christoffersen 4th Virginia Beach, VA
Tim D’Arpino 4th Upper Saddle River, NJ
Charlie Glennon 4th Alexandria, VA
Patrick Graves 4th Fredericksburg, VA
William King 4th Old Greenwich, CT
Derek Martin 4th Arlington, VA
Dylan May 4th Houston, TX
Connor McGivern 4th Alexandria, VA
Blake McDonald 4th Centreville, VA
Scott Morrow 4th Fairfax, VA
Marshall Pest 4th Roanoke, VA
Alison Plump 4th Chestnut Hill, MA
Jackie Pluta 4th McLean, VA
Robby Schetlick 4th Charlottesville, VA
Dheer Toprani 4th Dubai, United Arab Emirates
Steven Wasserman 4th Los Angeles, CA
Nathaniel Weldon 4th Brookline, MA
Anthony Zaitsev 4th Mechanicsburg, PA
Xander Atalay 3rd East Greenwich, RI
Alexander Becker 3rd Bethlehem, PA
William Bolin 3rd Monkton, MD
Cooper Grace 3rd Brookline, MA
Jacob Hilliard 3rd McLean, VA
Ethan Jakum 3rd Warrenton, VA
Elsa Jensen 3rd Jupiter, FL
Anton Katula 3rd Arlington, VA
Adam Kippenhan 3rd Falls Church, VA
Miles Lane 3rd Fairfax, VA
Sam Lieberman 3rd Pittsburgh, PA
Clark Mollencop 3rd Vienna, VA
Samuel Montante 3rd Midlothian, VA
Nathan Paolella 3rd Malvern, PA
John Phillips 3rd Reston, VA
Matthew Remino 3rd West Hartford, CT
Frederick Scotti 3rd Richmond, VA
Robbie Taylor 3rd New York, NY
Matthew Zaragoza 3rd Alexandria, VA
Philip Chadwell 2nd Big Sky, MT
Benen Crombie 2nd Potomac, MD
Aymon Daud 2nd London, England, UK
Spencer Hurst 2nd Richmond, VA
Matthew Leclair 2nd Grafton, MA
Michael Leon 2nd Ashburn, VA
Ben Nilson 2nd Glen Allen, VA
James Reid 2nd Durban, South Africa
Matthew Taylor 2nd Matthews, VA

Novice Rowers

Name Year Hometown
Noah Amato 1st Palmyra, VA
Reece Anderson 1st Chesapeake, VA
Alex Ballinger 1st Leesburg, VA
Collin Bridge 1st
Kate Chadwick 1st Arlington, VA
Tomas De Oliveira 1st Mr. Worldwide
Ian Forrer 1st McLean, VA
Christopher Gardner 1st Houston, TX
Bernard Gonzales 1st
Trey Gustafson 2nd Minneapolis, MN
Graham Hall 1st Columbus, OH
Rebecca Hasson 1st Charlottesville, VA
Brett Hogan 2nd Suffolk, VA
Nathan Lindley 2nd Herndon, VA
Natalie Lorens 1st
Emma McCabe 2nd Hopewell Junction, NY
Thomas McCloskey 2nd
Tyler McFadden 1st Lake Bluff, IL
Grayson Miller 1st Great Falls, VA
Philip Pedigo 3rd
Dylan PierreLouis 1st West Palm Beach, FL
Griffin Robeson 2nd Richmond, VA
Connor Scanlon 1st Raleigh, NC
Adam Smyth 1st Cincinnati, OH
Jack Spinnanger 1st Fredericksburg, VA
Lincoln Trissell 1st Falls Church, VA
Jaime Vidaurre 1st Paterson, NJ
Kevin Wang 2nd Virginia Beach, VA
Thomas Wu 3rd St. Louis, MO
Faruk Yaylagul 2nd Ankara, Turkey